Co warto wiedzieć o perfumach?

Wiele osób zdaje sobie pytanie jakie perfumy utrzymują się najdłużej, które posiadają zapach słodki, które bardziej zdecydowany.

Z pewnością wybór zapachu perfum, który będzie nam się podobał nie jest rzeczą łatwą, ponieważ mamy do wyboru bardzo wiele nut zapachowych, poza tym możemy zakupić perfumy z wysoką zawartością olejków eterycznych jak również wody toaletowe oraz wody perfumowane. Wybór rodzaju wody lub perfum będzie miał wpływ przykładowo na długość utrzymywania się zapachu na naszej skórze oraz na jego intensywność.

Co warto wiedzieć o perfumach?

Jak wybrać najlepszy zapach?

Nie zawsze wybór bardzo trwałego intensywnego zapachu jest dobrym pomysłem, niekiedy woda toaletowa, która pachnie mniej intensywnie niż perfumy o dużej zawartości olejków eterycznych może być dobrym wyborem na co dzień. Pamiętajmy, iż perfumy które rozpylimy na naszej skórze będą towarzyszyły nam przez cały dzień, niekiedy zbyt intensywny zapach może nam po prostu przeszkadzać, może być także źle odbierany przez osoby w naszym otoczeniu. Naturalnie warto użyć perfum po kąpieli, kiedy nasza skóra jest nawilżona, pory są otwarte, wówczas możemy rozpylić perfumy na szyi, dekolcie czy też na nadgarstkach.

W ciągu całego dnia będą uwalniane kolejne nuty zapachowe, nuta głowy, nuta serca oraz nuta bazowa, która przez dłuższy czas będzie odpowiadała za nasz zapach. Warto pamiętać, iż możemy użyć kilkakrotnie w ciągu dnia wody toaletowej, która pachnie mniej intensywnie, w ten sposób można uzyskać dobry efekt. Pamiętajmy także, iż woda toaletowa jest najbardziej ekonomiczna, często możemy w dobrej cenie zakupić flakonik o pojemności 50 lub 100 ml. Oczywiście za zapach jaki odczuwamy będą odpowiadały nuty użyte do produkcji perfum, mogą być to nuty kwiatowe, cytrusowe, nuty drzewne czy też zapach orientalny. Każdy rodzaj perfum to unikowa kompozycja różnych nut zapachowych, które pozwalają uzyskać woń. która charakteryzuje każdy rodzaj perfum.

Jeżeli nie chcemy zbyt dużo wydawać na perfumy możemy wykorzystać zapachy zastępcze przykładowo perfumy z inspiracji Armani Emporio. Jest to bardzo dobry pomysł aby wypróbować perfumy niskim kosztem, warto przez kilka dni wypróbować zapach, sprawdzić czy będzie nam odpowiadał. Ciekawa pozycją są również black opium zapach.