Jak dobrać suknię ślubną do swojej figury

Wiele kobiet, które wezmą wkrótce ślub, staje przed poważnym wyborem, jakim jest znalezienie odpowiedniej sukni ślubnej.

Nie jest to łatwe zadanie, dlatego warto je powierzyć osobie, która ma doświadczenie w tym temacie, jak projektant sukni ślubnych. W salonie możemy zamówić suknię szytą na miarę, która idealnie będzie pasowała do naszego wzrostu i sylwetki. Znajdziemy również wiele modeli sukien ślubnych uszytych zgodnie z najnowszymi trendami.

Jak dobrać suknię ślubną do swojej figury

Zamów swoją wymarzoną suknię ślubną u projektanta

Jeśli masz duży biust, upewnij się, że suknia jest dobrze ułożona. Wybierz sukienkę z rękawami lub szerokimi ramiączkami, aby zapewnić dodatkowe wsparcie dla pełniejszego biustu. Wybierz stanik, który również jest strukturalny, na przykład z fiszbinami lub grubszym materiałem, aby podtrzymywał biust. Jeśli zdecydujesz się na suknię bez ramiączek, wybierz model z wbudowanym gorsetem lub fiszbiną, aby sukienka się nie zsuwała.

Jeśli masz mały biust, wybierz błyszczące tkaniny, aplikacje i marszczenia, aby dekolt wyglądał na większy. Jeśli masz mniejszą klatkę piersiową, przymierz sukienki, które mają wiele detali wokół biustu. Błyszczące tkaniny, marszczenia, koraliki, cekiny i inne elementy mogą pomóc stworzyć wygląd pełniejszego biustu. Jeśli nie chcesz sukienki ze zbyt dużą ilością detali i aplikacji, przynajmniej wybierz błyszczący materiał, taki jak organza, satyna, czy jedwab, które pięknie załamują światło.

Unikaj sukienek w stylu trąbki i syreny, jeśli masz kształt jabłka. Te style zwężają się w naturalnej talii, są dopasowane przez talię, biodra i uda, a następnie rozchodzą się wokół kolan. Podkreślają każdą krzywiznę, dzięki czemu twoja talia wyda się większa w sukience tego stylu. Unikaj tego rodzaju sukienek, jeśli twój brzuch jest wystający. Trzymaj się prostych linii i mniejszej ilości ozdób, jeśli jesteś drobna,z pewnością suknie ślubne 2022 będą dla ciebie odpowiednie. Pomoże to zwiększyć wysokość i sprawi, że będziesz wydawała się wyższa. Staraj się unikać sukienek z dużą ilością marszczeń i nadmiaru materiału, ponieważ może to przytłoczyć twoje ciało i sprawić, że będziesz wyglądać na niższą niż w rzeczywistości.