Jak wybrać najlepsze okna dla naszego domu?

Producenci okien chcą oferować jak najlepszej jakości okna, które będą mogły odpowiednio zabezpieczyć dom przed utratą ciepła.

Z pewnością wykorzystanie nowoczesnej technologii może sprawić, iż okna będą bardziej szczelne. W przypadku profili okiennych stosuje się obecnie pięć komór, które tworzą ciepły profil, coraz częściej produkuje się okna z trzema szybami.

Jak wybrać najlepsze okna dla naszego domu?

Czym powinny charakteryzować się dobre okna?

Nowoczesne sposoby montażu okien pozytywnie wpływają na właściwości izolacyjne, zatem stosowany jest ciepły montaż. W tym przypadku stosuje się trzy warstwy uszczelniające. Pianka obecnie jest paroszczelna, dzięki czemu para wodna nie wnika do warstwy ochronnej. Dodatkowo stosowana jest także specjalna taśma uszczelniająca, która zabezpiecza przestrzeń pomiędzy oknem a murem. W przypadku warstwy zewnętrznej często stosuje się taśmę paroprzepuszczalną, co pozwala odprowadzać wilgoć na zewnątrz. Montaż okien powinien przewidywać likwidację mostków termicznych, dzięki czemu ograniczymy straty ciepła.

Obecnie najpopularniejsze są okna PVC, jednak producenci posiadają w ofercie także okna drewniane, które będą pasowały do bardziej klasycznych budynków. Z pewnością okna PVC także mogą przypominać okna drewniane, dzięki wykorzystaniu specjalnej okleiny. Okna powinny być także dźwiękoszczelne, dzięki czemu w domu będzie panowała cisza. Na tego rodzaju właściwości powinny zwrócić uwagę osoby, które mieszkają przy drodze szybkiego ruchu lub w pobliżu torów kolejowych. Warto poszukiwać okien, które charakteryzują się izolacyjnością na poziomie 40dB. Oczywiście zwracamy także uwagę na kształt profili, mogą być zaokrąglone, lub też proste, w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać.

Duży wybór okien możemy znaleźć na stronie okno-classic.pl, oczywiście dostępne są różne wielkości okien, zatem bez problemu dopasujemy je do naszego budynku. Warto wybrać okna posiadające dobre właściwości izolacyjne, jednak modele, które przepuszczając dużą ilość światła, dzięki czemu w słoneczne dni można dogrzać pomieszczenia. Dostępne są okna PVC, drewniane oraz aluminiowe, które dobierzemy według naszych potrzeb.