Jesień – najlepszy czas na zabiegi laserowe

Jesienią promieniowanie słoneczne jest dużo mniejsze. Właśnie dlatego w tym czasie warto zapisać się na zabieg wykorzystujący technikę laserową. Który z nich warto przemyśleć?

Depilacja laserowa

Usuwanie włosów przy pomocy lasera to alternatywa od klasycznego wosku czy golenia maszynką. Coraz popularniejszy zabieg wykorzystujący wiązkę IPL pozwala znacząco opóźnić wzrost niechcianego owłosienia. Światło lasera przenikające w głąb skóry przenika do mieszków włosowych i osłabia ich cebulki. Zabieg wykonywany co pięć lub sześć tygodni daje bardzo zadowalające rezultaty.

Fotoodmładzanie skóry

Laser IPL znajduje zastosowanie nie tylko w kontekście depilacji. Równie dobrze można zastosować go celem rewitalizacji skóry. W tym przypadku laser ma za zadanie pobudzić skórę do produkcji kolagenu i elastyny, czyli składników odpowiedzialnych za młody wygląd naskórka. Fotoodmładzanie przy pomocy IPL jest sposobem na zniwelowanie drobnych zmarszczek, ujędrnienie oraz wzmocnienie cery.

Terapia przeciwtrądzikowa

Zabiegi laserowe są też doskonałym sposobem wsparcia terapii przeciwtrądzikowej. Osoby borykające się z tego typu problemem mogą umówić się na zabieg po to, by zniwelować widoczność niedoskonałości powstałych na skutek choroby. Laser oddziałuje na  porfiryny. Oznacza to, że bakterie szczególnie wrażliwe na światło są niszczone z powierzchni skóry. Jak podają specjaliści, terapia na bazie światła IPL może usunąć nawet do 60% przebarwień potrądzikowych.

Zamykanie naczynek

Kolejnym zabiegiem związanym ze wcześniej opisanym problemem jest zamykanie naczynek. Na skutek choroby trądzikowej pacjent może borykać się z widocznymi przebarwieniami. Charakterystyczne pajączki mogą też wystąpić z powodu nadwrażliwości na zimno, gorąco lub inne czynniki zewnętrzne.

Laser pochłania czerwony barwnik krwi i zamienia ją w energię cieplną. Na skutek procesu ściana naczynia zostaje zniszczona, a po jakimś czasie usunięta z organizmu. Pacjenci z cerą naczynkową poddający się zabiegowi laserowemu mają szansę na skuteczne pozbycie się nieestetycznych defektów.

Laser frakcyjny CO2

Nowoczesny zabieg laserem frakcyjnym CO2 to kolejna propozycja na odmłodzenie w okresie jesienno-zimowym. Zastosowanie technologii stymuluje syntezę kolagenu — składnika odpowiedzialnego za młody wygląd skóry. Rezultaty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Frakcyjne odmładzanie jest doskonałym sposobem na korekcję zmarszczek, ogólną poprawę kolorytu skóry oraz przywrócenie jej miękkości. Po wykonaniu zabiegu pacjent nie musi przechodzić długotrwałej rekonwalescencji.

Zabiegi laserowe najlepiej wykonywać jesienią i zimą, kiedy promienie słoneczne nie są zbyt intensywne. W tym czasie skóra ma szansę na pełną regenerację i przygotowanie na kolejny słoneczny sezon. Jeśli borykasz się z widocznymi przebarwieniami, rozszerzonymi porami lub niewielkimi zmarszczkami, warto przemyśleć umówienie się na jeden z wyżej opisanych zabiegów medycyny estetycznej.