Nowoczesne szalunki do prac ziemnych

Wykonując wykop należy odpowiednio go zabezpieczyć, w tym celu wykorzystuje się szalunki różnego typu, mogą być to szalunki słupowe, listwowe czy też komorowe.

W tym przypadku możemy zabezpieczyć wykop w czasie budowy instalacji wodno-kanalizacyjnej, różnych prac ziemnych. Oczywiście szalunki możemy dostosować do obszaru prac, w tym przypadku będą to szalunki, które możemy dostosować do szerokości wykopu za pomocą specjalnych śrub rozporowych, które pozwalają na łatwe ustalenie szerokości.

Nowoczesne szalunki do prac ziemnych

Zabezpieczenie wykopów za pomocą szalunków

Oczywiście można wykorzystać szalunki typu box, czyli szalunki zamknięte, w tym przypadku możemy prowadzić pracę na małej powierzchni, gdzie jesteśmy zabezpieczeni szalunkiem ze wszystkich stron. Szalunki możemy dostosować do wysokości wykopu, często są to rozwiązania modułowe, dzięki temu możemy zabezpieczać wykopy o różnej głębokości. Dodatkowo znajdziemy szalunki, które umożliwiają pracę przy rurach kanalizacyjnych, które są częściowo otwarte z obu stron, na szerokość rury kanalizacyjnej.

Szalunki często posiadają długość od 2 do 4 m, możemy wybrać różną długość w zależności od potrzeb, dodatkowo możemy łatwo regulować szerokość. Oczywiście są to rozwiązania, które możemy wykorzystać wiele razy, najczęściej wykonane są z metalu, są wytrzymałe, zatem są często wykorzystywane przez firmy, które zajmują się wykonawstwem czy też remontami sieci wodno-kanalizacyjnych. Oczywiście jest to odpowiednie zabezpieczenie pracowników, dzięki temu możemy sprawić, że ziemia, która będzie osypywała się z wykopu, nie będzie stanowiła zagrożenia dla osób wykonujących pracę. Oczywiście możemy skorzystać z usług firm, które wynajmują szalunki, dostarczają je na miejsce.

Z pewnością pracą prowadząc zabezpieczanie wykopów należy zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo wykopów oraz pracowników, należy stworzyć bezpieczne miejsce pracy. Będą to szalunki wykorzystywane podczas prac związanych z fundamentami, sieciami wodno-kanalizacyjnymi czy też podczas budowy dróg. Możemy także wykorzystać je w czasie różnych pracy przemysłowych, czy też związanych z remontem.