Zalety korzystania z fotografii lotniczej wykonanej dronem

Ze względu na ich kompaktowe rozmiary, użycie dronów oznacza możliwość wlatywania w obszary, które wcześniej nie były możliwe dla innych rozwiązań.

Drony mogą latać od zaledwie kilku centymetrów nad ziemią do ponad 100 metrów nad ziemią. Mogą również za pomocą kamery wykonywać zdjęcia oraz filmy w jednym długim ujęciu, panoramiczne czy kadrowanie wybranego obiektu, na przykład budynku. Co więcej, dron może dać operatorowi całkowitą kontrolę, niezależnie od tego, czy chce poruszać się od lewej do prawej, czy obracać się w tym samym miejscu, wszystko po to, aby uzyskać idealne ujęcie.

Zalety korzystania z fotografii lotniczej wykonanej dronem

Kamery sportowe do użytku z dronami

Można za pomocą drona realizować projekty wideo w terenie za pomocą 360-stopniowego obrotu, zdjęć poklatkowych i lotniczych. Dodatkowo za pomocą drona można w dość krótkim czasie wykonać serię zdjęć czy ujęć w dowolnej chwili i przy praktycznie każdej pogodzie. Innowacje technologiczne i nowoczesne kamery oznaczają, że drony są w stanie nagrywać filmy w jakości Full HD i rejestrować niesamowite ujęcia lotnicze w rozdzielczości 4K i wyższej.

Użycie drona ma więcej niż jedno zastosowanie, często możemy obecnie zobaczyć, jak drony są używane do produkcji filmów i nagrywania sekwencji do wiadomości. Jednak wiele różnych branży korzysta obecnie z dronów do wykonywania filmów i zdjęć w terenie, takich jak budownictwo, rolnictwo, deweloperzy, architekci, geodeci. Niestety, dobry aparat to nie wszystko, czego potrzeba do robienia dobrych zdjęć. Nawet jeśli kupisz drogi dron z aparatem, jeśli nie masz dobrego oka do robienia odpowiednich zdjęć, nie będą one zadowalajace. Niezależnie od tego, czy fotografujesz dronem dla zarobku, czy tylko dla zabawy, nadal warto poświęcić czas i wysiłek na poznanie zasad dobrej kompozycji w fotografii.

W sprzedaży znajdziemy różnorodne kamery do dronów w szerokim przedziale cenowym, w zależności od naszych potrzeb, umiejętności i tego, w jakim celu wykonujemy zdjęcia dronem. Możemy również dokupić niezbędne akcesoria, takie jak obiektywy, osłony obiektywów oraz obudowy do kamer.