Chcesz zamknąć palenisko? Kaseta kominkowa to najlepsze rozwiązanie!

Jesteś szczęśliwym posiadaczem domu, którego sercem jest otwarte palenisko? Chciałbyś jakoś je zamknąć? Martwisz się, że otwarte źródło ognia może poparzyć Twoje dziecko albo pupila? Rynek kominkowy proponuje mnóstwo gotowych rozwiązań, a kaseta kominkowa jest najlepszym z nich! Dlaczego? Jaką wybrać i gdzie ją zakupić?

Kaseta kominkowa na wymiar

Kaseta kominkowa łączy w sobie następujące korzyści: stosunkowo niska cena, łatwość montażu, wysoka jakość ogrzewania. Kasetę kominkową średniej wielkości możesz znaleźć już w cenie 3,5 tys. złotych. Jeżeli chodzi o wydajność, to kształtuje się ona na poziomie nie niższym niż 80% (to naprawdę świetny wynik na tle chociażby drzwiczek kominkowych, gdzie wydajność wynosi zaledwie 20%). A jak wygląda montaż? Wystarczy jedynie wsunąć kasetę kominkową w otwór istniejącego paleniska, uszczelnić dookoła sznurem i…gotowe! Całość zajmie zaledwie kilka minut – pod tym względem kaseta kominkowa przebija wkład kominkowy, do którego montażu niezbędne jest podjęcie długotrwałych i skomplikowanych prac remontowych. Gdzie więc tkwi haczyk? W dostępności. Na rynku jedynie kilku producentów zajmuje się wyrobem godnych uwagi kaset kominkowych. Producentem, który wytwarza najlepsze kasety kominkowe na wymiar, jest IGNIF.

IGNIF – najlepsze kasety kominkowe

IGNIF to wyjątkowa marka, która wszystkie kasety kominkowe wytwarza ręcznie. Jej założyciele stronią od masowej produkcji, gdyż zależy im, aby każdy klient został potraktowany w sposób indywidualny i absolutnie wyjątkowy. Niesamowity kunszt rzemiosła w połączeniu z ponadczasową elegancją i powiewem nowoczesności to słowa idealnie opisujące wyroby marki. Dzięki ręcznej produkcji IGNIF jest w stanie sprostać wymaganiom każdego klienta: zarówno temu ceniącemu sobie prostotę i elegancję, jak i temu, który stawia na ekstrawagancję i nieco bardziej szalony styl.

Personalizacja kaset kominkowych

Kaseta kominkowa składa się z kilku elementów, którym można nadać własny, unikalny wygląd. Marka IGNIF umożliwia swoim klientom wybór:

  • koloru kasety kominkowej
  • kształtu oraz koloru gałek
  • kształtu oraz koloru klamek
  • koloru ornamentów
  • koloru listew zdobiących

Dzięki temu będziesz miał pewność, że Twoja kaseta kominkowa jest jedyna w swoim rodzaju. Nie oszukujmy się – palenisko w domu ma nie tylko praktyczne zastosowanie (ogrzewanie), ale ma także cieszyć oko. Stosując kasetę kominkową nie tylko zapewnisz bezpieczeństwo sobie i swojej rodzinie, ale także nadasz wnętrzu wyjątkowy, stylowy charakter.

Budowa kasety kominkowej IGNIF

Każda kaseta kominkowa marki IGNIF została wykonana z podwójnego płaszcza stali, dzięki czemu efekty grzewcze są nieporównywalnie lepsze od tych wykonanych jedynie z jednego płaszcza. Montaż, jak już wyżej wspomniano, jest dziecinnie prosty i zajmuje kilka minut. Zastosowane rury konwekcyjne jeszcze bardziej podnoszą wydajność grzewczą kasety kominkowej. Do wyłożenia wnętrza kasety kominkowej IGNIF wykorzystano płyty wermikulitowe – w porównaniu z szamotem oferują one dużo wyższą temperaturę spalania. System Clean Glass sprawia, że dłużej będziesz mógł cieszyć się nienagannie przejrzystą szybą bez konieczności jej czyszczenia. Ruszt obrotowy dostarcza powietrze do komory spalania od dołu. Dzięki niemu bez otwierania drzwi kominkowych otrzymujesz możliwość np. udrożnienia z popiołu. Za sprawą szuflady do popielnika możesz szybko i łatwo usunąć nadmiar popiołu nawet podczas palenia. Zainteresowany? Zajrzyj na stronę https://ignif.com/kasety-kominkowe/ i przeczytaj o szczegółach. Jedno mogę Ci zagwarantować: decydując się na kasetę kominkową IGNIF z pewnością się nie zawiedziesz.