Jak wybrać płytki o wyglądzie drewna?

Wybieranie odpowiednich płytek na podłogi to niezwykle ważny proces.

Obecnie możemy wybierać spośród setek opcji kolorystycznych i wzorów płytek gresowych od wielu producentów. Znajdziemy w sprzedaży wiele modnych wzorów płytek, jak mozaiki, heksagony, płytki imitujące marmur, kamień, beton czy drewno. Każdy zatem dobierze wzór, kolorystykę i rozmiar płytek pasujących do projektu pomieszczenia, swojego gustu i do stylistyki wnętrza.

Jak wybrać płytki o wyglądzie drewna?

Dobierz odcień płytek na podłogi do wystroju wnętrza

Na podłogach świetnie sprawdzą się płytki gresowe imitujące drewniane deski czy panele. Możemy je zastosować wszędzie tam, gdzie nie sprawdzają się inne materiały ze względu na obecność wilgoci czy ryzyko zalania i zniszczenia podłogi drewnianej. W ofertach różnych producentów płytek znajdziesz mnóstwo naturalnych odcieni drewna, jasnych i ciemniejszych. Możemy zatem dobrać kolor płytki podłogowej do estetyki pomieszczenia, w którym chcemy je położyć, aby podkreślić ogólny wystrój.

Większość płytek gresowych na podłogi ma ocenę PEI 4 lub 5, co oznacza, że są odporne na zużycie i ścieranie, możemy je położyć w miejscach narażonych na dość duży ruch. Wybierając płytki na podłogi ważne jest również, aby były one antypoślizgowe, zapewniały bezpieczeństwo podczas chodzenia po nich. Płytki drewnopodobne wyglądają wyjątkowo realistycznie, ponieważ są tworzone przy użyciu nowoczesnej technologii druku. Są trwałe, odporne na uszkodzenia, nie wchłaniają wody, doskonale sprawdzą się w łazience czy przedpokoju. Jeśli płytka jest oznaczona jako mrozoodporna, możemy ją również zastosować na zewnątrz, na tarasie czy balkonie.

Płytki gresowe o wyglądzie drewna są bardzo wszechstronne i trwałe. Jeśli szukasz alternatywy dla podłóg drewnianych lub z paneli, wypróbuj płytki z efektem drewna, które znajdziesz na stronie http://gresoweplytki.bbcom.pl. Płytki Egen Sagano dostępne są w dwóch naturalnych i ciepłych kolorach, jasnym i ciemnym, w rozmiarze 20×120 cm. Z pewnością będą stylowym wykończeniem podłogi w mieszkaniu, domu czy nieruchomości komercyjnej.