Wszechstronne i odporne na uszkodzenia panele laminowane

Niewiele produktów wykończeniowych jest bardziej popularnych niż podłogi z paneli laminowanych.

Jest to podłoga wytrzymała, opłacalna i łatwa w montażu, warto jednak dowiedzieć się przed zakupem, czy panele spełnią twoje oczekiwania. Jeśli chodzi o zalety paneli laminowanych jako materiału wykończeniowego, prawie wszystko, co czytałeś lub słyszałeś o laminacie, jest prawdą. W rzeczywistości trudno byłoby znaleźć niedrogi materiał podłogowy z większymi zaletami niż panele.

Wszechstronne i odporne na uszkodzenia panele laminowane

Jakie zalety posiadają panele laminowane quick step

Reputacja podłóg z paneli laminowanych w zakresie wytrzymałości i wszechstronności jest w pełni zasłużona. Odporność na zarysowania to nie jedyny atut laminatu. Podłogi z wysokiej jakości paneli są również odporne na uderzenia, plamy i nie blakną pod wpływem promieni słonecznych. Żaden materiał podłogowy nie jest również łatwiejszy do zainstalowania niż panele. W dużej mierze wynika to z faktu, że laminat tworzy podłogę, której nie trzeba go przybijać gwoździami, zszywać ani przyklejać do podłoża. Innym powodem, dla którego laminat jest tak łatwy w montażu, jest sposób łączenia desek na zatrzaski czy wpust i pióro, z czym poradzi sobie każdy.

Świetny wygląd to kolejna zaleta paneli laminowanych. Współczesne panele do złudzenia przypominają prawdziwe drewno lub kamień. Częściowo wynika to z obrazów o wysokiej rozdzielczości, które są obecnie używane do tworzenia wielu wyglądów, stylów i kolorów podłóg laminowanych. Różnorodne tekstury używane obecnie w podłogach laminowanych idą o krok dalej, dzięki czemu podłoga z paneli jest tak samo piękna, jak deski drewniane, jednak jest znacznie tańsza i łatwiejsza do utrzymania w czystości.

Wszechstronność to ważna zaleta, jaką posiadają panele laminowane quick step. Podłogi z takich paneli laminowanych można montować na niemal każdym podłożu, w tym na betonie, drewnie, sklejce, płycie OSB i wcześniej zainstalowanych podłogach winylowych. A ponieważ ten materiał nie rozszerza się i nie kurczy jak prawdziwe drewno, jest to dobra podłoga do użytku w miejscach, w których podłoga z naturalnego drewna sprawdzi się.