Jakie płytki warto wybrać do stylowych wnętrz?

Podczas remontu łazienki będziemy poszukiwali nowych pomysłów kolorystycznych, wymienimy płytki, wannę, umywalkę.

Obecnie mamy bardzo szeroki wybór płytek różnego typu, mogą być to płytki typowo podłogowe gresowe, lub też ceramika ścienna, terakota. Można również dobrać łatwo kolorystykę, wzory, płytki drewnopodobne czy też imitujące kamień.

Jakie płytki warto wybrać do stylowych wnętrz?

Eleganckie matowe płytki z gresu

Dostępne są płytki matowe oraz płytki z połyskiem, możemy dobrać płytki szkliwione, które będą posiadały warstwy ochronną, lub też przykładowo gres matowy, posiadający warstwę impregnującą. Dzięki temu płytki nie nasiąkają wodą, można wykorzystać je w łazience czy też w kuchni. Obecnie gres jest najbardziej popularnym materiałem na płytki nie tylko podłogowe, ale również ścienne, charakteryzuje się dużą wytrzymałością, jest odporny na nacisk, dlatego produkuje się z niego różnego typu płytki. Można dobrać bardzo wiele różnych wzorów, płytki marmuropodobne w kolorze czarnym, które będą posiadały białe czy też złote żyłki charakterystyczne dla kamienia naturalnego. Druk komputerowy pozwala uzyskać nadruki wysokiej jakości, które będą imitowały nie tylko kamień, ale przykładowo drewno.

Płytki w kolorze czarnym często łączy się z płytkami jaśniejszymi, mogą być to płytki białe czy też kremowe. Dobrym pomysłem może być użycie także płytek w innych kolorach. Gres czarny mat sprawdzi się nie tylko w łazience, ale może być doskonałym rozwiązaniem do nowoczesnego salonu, obecnie coraz więcej osób decyduje się na gres podłogowy w innych pomieszczeniach. Płytki gresowe nie będą wymagały takich zabiegów, jak podłoga drewniana, są bardziej uniwersalne, łatwiej również możemy zadbać o czystość w pomieszczeniu. Czarny gres dobrze sprawdza się także na zewnątrz, wykorzystamy go jako okładzinę elewacji, bardzo dobrze sprawdzi się na tarasie czy też balkonie.

Płytki w kolorze czarnym są bardzo uniwersalne, jeżeli chodzi o kolorystykę, łatwo połączymy je nie tylko z innymi kolorami płytek, ale także różnymi elementami wykończeniowymi. Na stronie https://kaflando.pl możemy znaleźć duży wybór różnego rodzaju gresowych płytek w kolorze czarnym, które zastosujemy w różnych miejscach. Łatwo można dobrać rozmiary, kształty, płytki błyszczące oraz matowe.