Typy worków do odkurzaczy

Do prawidłowej pracy odkurzacza potrzebny jest worek oraz system filtrów.

Powietrze, które przepływa przez odkurzacz, niesie ze sobą zanieczyszczenia, które trafiają do worka. Należy pamiętać, iż niektóre pyłki o małej wielkości przechodzą przez worek, dlatego też na końcu systemu stosuje się filtry HEPA. Dzięki temu możemy powietrze oczyścić, pozbawić alergenów, roztoczy czy też pyłków i kurzu, na który mogą być uczulone niektóre osoby.

Typy worków do odkurzaczy

Czym charakteryzują się worki do odkurzaczy?

Warto zwrócić uwagę, iż ilość modeli worków do odkurzaczy jest bardzo duża, będą różniły się one wielkością, kształtem, a także sposobem mocowania. Należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj uchwytu, który będzie montowany w zaczepach odkurzacza, aby pasował do naszego modelu, dodatkowo powinniśmy zwrócić także uwagę na średnicę otworu w worku. Worek powinien dobrze przylegać, nie może powodować powstawania luzów, ponieważ wówczas odkurzacz nie będzie odpowiednio wydajny.

Nieprawidłowo dobrany worek może spowodować zmniejszenie mocy odkurzacza, jeżeli wybierzemy worek zbyt mały, będzie szybko się zapychał. W przypadku worka zbyt dużego zanieczyszczenia źle będą wypełniały komorę, nie będzie on dobrze odprowadzał powietrza. Zatem jeżeli zauważymy, iż nasz odkurzacz pracuje ciężko, jego moc jest niska, wówczas może to oznaczać problem z workiem lub też po prostu jego przepełnienie, dodatkowym problemem może być zapchany filtr. Filtry możemy w pewien sposób wyczyścić, otrzepać z kurzu, a niektóre modele możemy także myć pod wodą. Jednak większość odkurzaczy posiada filtry jednorazowe, które w końcu trzeba będzie wymienić, aby uzyskać maksymalną moc naszego odkurzacza.

Warto sprawdzić, jakie worki wykorzystywaliśmy do tej pory, możemy zakupić te same modele lub też zamienniki. Obecnie sklepy oferują bardzo wiele modeli, możemy zakupić worki do odkurzacza Daewoo, jednak pamiętajmy, iż odkurzacze pochodzące od tego samego producenta mogą różnić się rodzajem obsługiwanych worków. Dlatego należy poszukiwać konkretnych modeli worków do odkurzaczy.