Wybierz energooszczędne oświetlenie LED

Dzisiejszy konsument jest znacznie bardziej świadomy swoich wyborów niż wcześniej.

Oczekuje produktów, które są dobrze wykonane, oszczędzają energię i są niedrogie. Jednym z takich produktów są z pewnością żarówki LED, które wyróżniają się trwałością, efektywnym działaniem, bezpieczeństwem oraz ceną, która stale spada.

Wybierz energooszczędne oświetlenie LED

Profile do instalowania taśm LED

Standardowe żarówki emitują światło żarowe. Dzisiejsze diody LED emitują światło z materii stałej, zwanej półprzewodnikiem, zużywają również mniej energii niż inne żarówki dostępne na rynku. Żarówki LED są znacznie bardziej energooszczędne niż jakiekolwiek inne obecne rodzaje żarówek. Są również znacznie bardziej energooszczędne i bezpieczne dla gospodarstw domowych lub firm, które pozostawiają światło włączone na dłuższy czas.

Inne rodzaje żarówek emitują ciepło i energię we wszystkich kierunkach, emitują ciepło sferycznie. Diody LED są montowane na płaskiej powierzchni, dzięki czemu emitują światło w kształcie półkuli. Emitowane światło na przestrzeni 180 stopni zmniejsza marnowanie światła i energii. Dioda LED nie tylko zmniejsza ilość marnowanego światła i energii, ale jest też jaśniejsza, dodatkowo nie nagrzewa się, zatem możliwości zastosowania są większe niż w przypadku innych żarówek.

Diody LED są również chętnie wybierane ze względu na długą żywotność. Tego typu światła w rzeczywistości nie przepalają się ani nie przestają działać, po prostu z czasem przygasają. Przeciętna żarówka świeci około 1000 godzin, żarówka fluorescencyjna może świecić od 8 000 do 10 000 godzin. Natomiast diody LED mogą świecić od 30 000 do 50 000 godzin, oznacza to, że nie trzeba ich zmieniać przez 10 lat lub nawet dłużej. Światła LED są również całkowicie niewrażliwe na ciągłe włączanie i wyłączanie świateł, dzięki czemu nadają się do stosowania w czujnikach. Jeśli chcemy w domu zastosować taśmy LED, przyda nam się profil do led – lumines.pl to strona, na której zakupimy odpowiednie aluminiowe i inne przydatne akcesoria do montażu.