Kazimierz Dolny – piękne miasteczko na Wisłą

Wielu turystów co roku chętnie odwiedza Kazimierz Dolny, jest to miasteczko znajdujące się nad Wisłą w pobliżu Nałęczowa, Janowca oraz Puław.

Może być bardzo dobrą bazą wypadową do zwiedzania okolicy, możemy udać się w tutejsze wąwozy, skorzystać z rejsów po Wiśle, zobaczyć ruiny zamku czy też wznoszącą się ponad miasteczkiem basztę.

Kazimierz Dolny – piękne miasteczko na Wisłą

Miejsca warte odwiedzenia w Kazimierzu dolnym

Zamek w Kazimierzu Dolnym pochodzi z XIII wieku, budowany był przez Kazimierza Wielkiego, obecnie możemy zwiedzać jego ruiny. Nad zamkiem znajduje się Baszta, która pełniła funkcję obserwacyjną i obronną, kupcy, którzy przewozili do Kazimierza zboże, płacili tutaj cło. Kazimierz w wieku XVII i XVIII był ważnym ośrodkiem handlu zbożem, do tej pory znajdują się nad Wisłą spichlerze z XVIII wieku. Świadectwem dawnej świetności Kazimierza są tutejsze kamienice należące do kupców, na Rynku Głównym znajdują się kamienice Przybyłów, które powstały w XVIII wieku. Charakteryzują się stylem renesansowym, posiadają piękne ozdobne mury. W Kazimierzu znajduje się wiele kamienic z tamtego okresu, możemy podziwiać tu także kościół oraz klasztor. Kazimierz może zaoferować wiele przejeżdżającym to turystom, znajduje się tu bardzo bogata baza noclegowa.

Kazimierz Dolny może zapewnić wiele rozrywek osobom, które lubią wypoczynek aktywny, wycieczki piesze oraz rowerowe. Możemy wybrać się na wycieczkę wzdłuż Wisły tutejszym bulwarem, udać się w kierunku wąwozów. Są to bardzo wyjątkowe wąwozy, które obrośnięte są drzewami, widzimy w nich korzenie, jest tu wąwóz Korzeniowy Dół, który ma długość 400 m, niektóre jego ściany mają wysokość nawet 8, jest to bardzo wyjątkowe miejsce, które zostało stworzone przez wpływającą do Wisły wodę. Znajdziemy tu kilka wąwozów, z pewnością może być to bardzo dobry pomysł na wycieczkę w okresie letnim. W okresie zimowym Kazimierz również jest bardzo pięknym miejscem, niedaleko Kazimierza znajduje się także działający w sezonie wyciąg narciarski.

Zatem wiele atrakcji mogą odnaleźć turyści, którzy przyjeżdżają zwiedzić kazimierz dolny noclegi możemy wynająć na rynku w centrum, lub też w wielu pensjonatach. Może być to także domek dla całej rodziny w ciekawym ośrodku znajdującym się nieopodal centrum. Jest to miejsce, gdzie znajdziemy wiele hoteli oraz pensjonatów, wygodne pokoje, wiele restauracji. Ośrodek udostępnia do dyspozycji turystów 8 domów, znajdziemy tu taras, prywatny ogród, różnego rodzaju rozrywki sportowe, boisko do gry w koszykówkę, w siatkówkę, tenisa ziemnego.