Płytki w ziemistych, neutralnych kolorach

Płytki imitujące naturalny kamień mogą mieć bardziej ziemisty odcień i fakturę, matową powierzchnię, ciekawą niejednolitą tonację kolorów.

Takie płytki dobrze pasują do wnętrz urządzonych w stylistyce minimalistycznej, skandynawskiej oraz industrialnej. Szczególnie spójnie w pomieszczeniach nowocześnie zaaranżowanych będą się komponowały płytki gresowe w kolorze czarnym, brązowym, szarym i białym z matowym wykończeniem, imitujące kamień lub beton.

Płytki w ziemistych, neutralnych kolorach

Matowe płytki z efektem kamienia dostępne w wielu kolorach

Płytki gresowe są mrozoodporne, niezwykle trwałe i mogą być antypoślizgowe. Ponadto gres ma bardzo niski poziom nasiąkliwości i jest łatwy do układania oraz do utrzymania w czystości. Można płytki gresowe zastosować w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Możliwości w tym zakresie są bardzo szerokie. Obecnym trendem jest stosowanie wielkoformatowych płytek, ponieważ zapewniają one ciągłość wizualną przestrzeni i mogą tworzyć ciekawe efekty i kontrasty dzięki połączeniu kolorów i wzorów.

Ziemiste, neutralne kolory płytek doskonale nadają się do wizualnego powiększenia przestrzeni, ponieważ wprowadzają tak poszukiwane w łazience poczucie spokoju i schludności. Łatwo również dobrać dodatki i dekoracje do pomieszczeń urządzonych minimalistycznie, wyłożonych płytkami imitującymi kamienie w kolorach brązu, czerni, szarości czy bieli. Oprócz tego, że idealnie nadają się do wnętrz tradycyjnych i nowoczesnych, materiał ten można doskonale łączyć z każdym rodzajem dekoracji.

Wyrafinowana estetyka płytek z efektem kamienia, z odrobiną neutralności i dyskretnej elegancji, może być doskonale wykorzystana w salonach, kuchniach czy łazienkach, które będą wyglądały bardziej nowocześnie i świetliście. Do swojej łazienki możesz wybrać płytki z kolekcji Egen Gravity, dostępne w kilku kolorach neutralnych, znajdziesz je na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/GRAVITY/7576. Płytki tego typu są chętnie wybierane, ponieważ mają w sobie całe piękno kamienia, odcienie i faktury typowe dla naturalnego materiału, wraz z nieprzepuszczalnością wody, higieną oraz odpornością na plamy i uszkodzenia typowe dla gresu.