Zalety nowoczesnego projektowania oświetlenia LED

Dla niektórych osób oświetlenie to tylko żarówka w designerskiej lampie, jednak oprawy oświetleniowe w naszym domu to coś znacznie więcej.

Efektywność i energooszczędność jest z pewnością tym, do czego warto dążyć wybierając rodzaj oświetlenia. Diody LED zapewniają wiele różnych korzyści, jednocześnie poprawiając komfort w domu czy firmie. Światła LED są najlepszym wyborem do oświetlenia, ponieważ nie wymagają wiele energii, dodatkowo możliwości zastosowania diod LED są niezwykle wszechstronne.

Zalety nowoczesnego projektowania oświetlenia LED

Trwałe i wszechstronne w zastosowaniu moduły LED

Diody LED charakteryzują się niezwykłą trwałością, co z pewnością jest ważne, jeśli nie chcemy często wymieniać żarówek. Wysokiej jakości lampy LED mają znacznie dłuższą żywotność niż tradycyjne żarówki, a szacowany czas działania wynosi 100 000 godzin. Można to rozłożyć na 11 lat ciągłej pracy, zatem kłopot z wymianą żarówek mamy z głowy. Dodatkowo przełączanie włącznika zasilania również nie zmniejszy żywotności diod LED. Bez względu na to, jak skomplikowane są twoje projekty oświetlenia w domu czy firmie, docenisz niższe rachunki za prąd ze względu na mniejsze zużycie energii potrzebnej do oświetlenia LED.

Diody LED są produkowane bez użycia toksycznych chemikaliów, w przeciwieństwie do lamp fluorescencyjnych, sodowych i tradycyjnych żarówek, które często zawierają rtęć, jeden z najbardziej szkodliwych dla środowiska pierwiastków. Są również odporne na wibracje, uderzenia zewnętrzne i wstrząsy, co czyni je również doskonałym wyborem do lamp zewnętrznych i oświetlenia, które jest narażone na trudne warunki, takie jak pogoda, wilgoć. Mając to na uwadze, działają one również w różnych temperaturach, zarówno bardzo zimnych, jak i gorących.

Wysokiej jakości moduły led to również najlepszy wybór do różnorodnych zastosowań w twoim domu i firmie, jak neony reklamowe, akwarystyka, meble z podświetleniem, oświetlenie akcentujące, pod szafkami w kuchni, na schodach, w listwach przypodłogowych, i wiele innych rozwiązań. Podczas gdy inne opcje żarówek są dostępne tylko w standardowej formie, diody LED można wykonać w dowolnym wymaganym kształcie i rozmiarze. Można je również ściemniać, co pozwala na pełną kontrolę nad nastrojem każdego pomieszczenia.