Czas pracy kierowców zawodowych

Kierowcy zawodowi muszą przestrzegać przepisów dotyczących pracy.

W tym przypadku mogą prowadzić pojazd przez 9 godzin w ciągu doby z wyjątkiem dwóch dni, kiedy mogą prowadzić pojazd przez 10 godzin. Oczywiście bardzo ważne będzie przestrzeganie przepisów, w przypadku przekroczenia czasu pracy mogą grozić kierowcy, lub firmie przewozowej. Dlatego firmy korzystają ze specjalnych programów komputerowych, które ułatwiają kontrolę nad pojazdem, mogą pobierać dane z tachometru, oraz innych czujników w pojeździe.

Czas pracy kierowców zawodowych

Jakie funkcje posiada program do rozliczania czasu pracy kierowców?

Oczywiście kierowca powinien powinien pamiętać o przerwach, a także czasie pracy jaki będzie liczony w czasie całego tygodnia. Wówczas czas pracy nie może przekroczyć 56 godzin, dlatego oprócz limitu dziennego należy pamiętać o limicie miesięcznym. Oczywiście kierowcy mogą pracować także w załodze, dzięki czemu znacznie można przyspieszyć transport towarów. Organicznie czasu pracy sprawia, że kierowca ma czas na odpoczynek, dzięki temu nie będzie stwarzał zagrożenia na drodze.

Firmy, które zatrudniają wielu kierowców i obsługują wiele ładunków, mogą obecnie prowadzić nadzór nie tylko nad transportem, ale także nad czasem pracy kierowcy. Obecnie systemy komputerowe pozwalają na nadzór w czasie rzeczywistym. Dane z komputera wysyłane są przez urządzenia które łączą się z siecią bezprzewodową. W ten sposób możliwa jest kontrola nad dużą ilością przewozów. Dodatkowo kierowca nie musi powracać do bazy w celu aktualizacji danych. Z pewnością może to znacznie usprawnić prace firmy spedycyjnej.

Oczywiście program do rozliczania czasu pracy kierowców, może znacznie usprawnić zarządzanie firmą transportową. Dzięki zautomatyzowaniu możemy także wysyłać przypomnienia dla kierowców, o konieczności odpoczynku. Dane na temat stanu technicznego także będą istotne, przykładowo dane dotyczące ciśnienia w oponach.