Firmy coraz częściej wybierają wynajem samochodów użytkowych

W związku ze zmianami w gospodarce światowej i próbami dostosowania liczby siły roboczej do kosztów, wiele dużych i małych firm wybiera obecnie wynajem samochodów dostawczych, zamiast decydować się na zakup czy leasing.

W wielu różnych firmach samochody ciężarowe, naczepy, pojazdy specjalistyczne oraz dostawcze są niezbędne do prowadzenia działalności, jednak zamiast zamrażać gotówkę firmy na ich zakup, możesz wybrać elastyczną ofertę wynajmu krótkoterminowego lub długoterminowego, w zależności od swoich potrzeb.

Firmy coraz częściej wybierają wynajem samochodów użytkowych

Wypożyczalnie oferują długoterminowy wynajem samochodów dostawczych

Obecnie coraz więcej firm wypożycza niezbędny sprzęt, zamiast decydować się na jego zakup.
Koszty utrzymania własnej floty samochodów dostawczych czy ciężarowych mogą być naprawdę duże. Musisz wziąć pod uwagę nie tylko koszty ubezpieczenia, zakupu części zamiennych, ale także koszty robocizny związane z regularną, zaplanowaną konserwacją i naprawami. To może okazać się za dużo dla start-upu lub mniejszej firmy, która nie dysponuje tak dużą gotówką.

Firmy mogą zaoszczędzić pieniądze, aby zainwestować gdzie indziej w swoją działalność, jeśli zdecydują się na wynajem długoterminowy samochodu dostawczego. Można w ten sposób zaoszczędzić pieniądze na kosztach utrzymania i serwisowania, ponieważ takie wydatki zostaną opłacone przez wypożyczalnię. Zakup nowego pojazdu będzie długoterminowym wydatkiem, który będzie wymagał kilkuletnich opłat. To na jakiś czas zablokuje fundusze, które w przeciwnym razie mogłyby zostać przydzielone gdzie indziej.

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na zakup nowego pojazdu, długoterminowy wynajem samochodów dostawczych może być dla ciebie odpowiednim rozwiązaniem. Twoi kierowcy będą bardziej wydajni, będziesz mieć również mniej wypadków i urazów na drogach i w miejscu pracy, jeśli będziesz używał sprawnych i niezawodnych pojazdów, które możesz łatwo wypożyczyć. Możesz również zdecydować się na usługę wypożyczalni, jeśli twój samochód dostawczy ulegnie awarii, a nie możesz sobie pozwolić na długi przestój w pracy.