Jak w domu wyczyścić kanapę

Kanapy to meble które znajdują się właściwie w każdym mieszkaniu, czy domu. Posiadają je właściciele mieszkań, osoby które wynajmują mieszkania klientom, hotele, pensjonaty. Kanapy znajdują się także w wielu barach, restauracjach, pubach. Jako że kanapa to mebel bardzo intensywnie użytkowany i znajdujący się w większości przydomowych pomieszczeniach, to bardzo często dochodzi do jej zabrudzenia. Potencjalni klienci często bronią się przed zamówieniem usługi od firmy czyszczącej kanapy i próbują usunąć zabrudzenia we własnym zakresie domowymi sposobami. Co Jednak gdy takie metody czyszczenia kanapy usuwania zabrudzeń plan nie sprawdzają się? Być może warto zadzwonić do firmy która czyści tapicerki i zamówić usługę gruntownego czyszczenia kanapy czy prania tapicerki innych mebli.

Przyczyny brudnych kanap

Intensywne użytkowanie kanapy powoduje zabrudzenia, których źródłem są najczęściej:

  • wylane napoje,
  • zalegające resztki jedzenie konsystencji stałej,
  • zwierzęta (najczęściej psy i koty) które lubią wskakiwać na kanapę po spacerze,
  • dzieci które często w okolicach lub na kanapie jedzą posiłki i piją napoje,
  • wypadki losowe typu kanapa obsiusiana przez kota lub psa,
  • okresowy wirus, który złapał członek naszej rodziny i spowodował wymioty,
  • wiele innych przyczyn.

Na szczęście współczesne metody czyszczenia kanap są na tyle doskonałe iż firmy czyszczące potrafią właściwie w całości usunąć plamy, zabrudzenia i inne rzeczy które zalegają na naszym meblu. Warunkiem jest to aby te brudy nie tkwiły w materiale bardzo długo. Zaniedbana, zapuszczona, zapomniana kanapa, która kilka lat jest miejscem w którym gromadzą się bakterie, brudy, zacieki czasem może być trudna w doprowadzeniu do porządku.

Czyszczenie kanapy we własnym zakresie

Jedną z opcji na doprowadzenie kanapy do czystości jest wykonanie czynności jej czyszczenia we własnym zakresie. Część osób próbuje specjalnych pianek do czyszczenia tapicerki meblowej, niektórzy używają po prostu wilgotnej szmatki lub gąbki oraz powszechnie dostępnych detergentów, proszku, mydła i innych. Niestety efekt używania gąbek, szmat i podobnych akcesoriów jest taki, iż zazwyczaj rozmazujemy brud i wcieramy go głębiej pod powierzchnię materiału. Jednym ze sposobów, który być może uchroniłby nas od niedoskonałego czyszczenia kanapy jest użycie odkurzacza ekstrakcyjnego, na przykład firmy Karcher. Taki sprzęt pod ciśnieniem wyciąga z materiału zagnieżdżone brudy. Jednak tutaj musimy wziąć pod uwagę koszty wypożyczenia odkurzacza, czas poświęcony na tą czynność i na jego oddanie oraz sam nakład pracy. Niestety dobre i gruntowne wyczyszczenie kanapy nie jest wcale proste, o czym z pewnością część osób przekonała się na własnym przykładzie. Czynność czyszczenia kanapy wymaga wprawy i doświadczenia oraz odpowiednich środków chemicznych.

Firma czyszcząca kanapy

Alternatywą do samodzielnego czyszczenia kanapy jest znalezienie i zamówienie usługi prania kanapy przez firmę, która zajmuje się tym zawodowo. My nasze usługi świadczone na terenie Krakowa i najbliższych okolic wykonujemy bardzo rzetelnie. Możemy w tym zakresie pochwalić się bardzo dobrymi wynikami. Kanapy, sofy, czy narożniki za których czyszczenie się zabieramy najczęściej wyglądają jak nowe lub prawie jak nowe. Około 95% plan i zacieków z reguły bezproblemowo zostaje przez nas usunięta. Kanapa po usłudze czyszczenia wygląda świeżo, usuwamy z niej zabrudzenia, nieprzyjemne zapachy, resztki wylanych soków i wszystko to co jest niepożądane. Jeśli materiał kanapy został zanieczyszczony przez zwierzaka lub dziecko (na przykład moczem), posiadamy specjalne neutralizatory zapachu, które dodatkowo pomagają nam doprowadzić kanapę do stanu użyteczności i przywrócić jej pierwotną świetność.

Jak zamówić usługę czyszczenia kanapy ?

Form kontaktu z firmą czyszczącą kanapy jest kilka. Cześć klientów szukających usługi czyszczenia kanapy kontaktuje się z firmą telefonicznie. Są osoby, które wysyłają wiadomość przez Messengera lub maila. Cennik usług czyszczenia kanapy dostępny jest na stronach firmowych lub ustalany przez telefon. Oprócz kanap tapicerowanych można zamówić także czyszczenie innej tapicerki meblowej: narożniki, sofy, fotele i wszystkie pozostałe meble, które wymagają prania i doprowadzenia do porządku.