Optymalne warunki przechowywania śliwek w chłodniach

Przechowywanie śliwek w chłodni jest niezwykle ważne, aby zachować ich świeżość i przedłużyć trwałość.

Współczesna technologia pozwala na użycie różnych preparatów hamujących dojrzewanie owoców, co znacznie ułatwia przechowywanie i transport. Preparaty te mają za zadanie zatrzymać proces dojrzewania i zapobiec zepsuciu owoców.

Środek do ograniczania wydzielania etylenu w śliwkach

Jednym z preparatów, który może być stosowany do przechowywania śliwek, jest preparat hamujący dojrzewanie. Preparaty te składają się z substancji chemicznych, które są w stanie zatrzymać proces dojrzewania, a tym samym przedłużyć trwałość owoców. Dzięki temu, śliwki mogą być przechowywane przez dłuższy czas, bez obawy o ich zepsucie. Ważnym aspektem przechowywania śliwek jest zatrzymanie wydzielania etylenu. Etylen to gaz, który wydzielają owoce i warzywa w czasie dojrzewania. Wydzielanie etylenu może prowadzić do szybszego dojrzewania i starzenia się owoców, co skraca ich trwałość. Dlatego w chłodniach stosuje się specjalne urządzenia, które są w stanie zatrzymać wydzielanie etylenu i tym samym przedłużyć trwałość owoców.

Istotnym czynnikiem jest odpowiednia temperatura przechowywania. Idealna temperatura przechowywania śliwek to około 1°C. W przypadku przechowywania w wyższych temperaturach, proces dojrzewania może przyspieszyć, co skróci trwałość owoców. Natomiast w przypadku przechowywania w niższych temperaturach, proces dojrzewania zostanie zatrzymany, co również wpłynie na trwałość owoców. Wilgotność powietrza wpływa na przechowywanie śliwek. Śliwki powinny być przechowywane w wilgotności powietrza na poziomie około 90%. Dzięki temu można zapewnić odpowiednie warunki przechowywania dla śliwek, co przyczynia się do przedłużenia ich trwałości.

Bardzo skutecznym inhibitorem, który wpływa na spowolnienie procesu dojrzewania, jest FruitSmart, który możemy znaleźć na stronie internetowej https://fruitsmart.pl/przechowywanie-sliwek/. Dzięki niemu możemy znacznie przedłużyć okres przechowywania śliwek w chłodni. Działa on na zasadzie blokowania receptorów etylenu, co przekłada się bezpośrednio na hamowanie procesu dojrzewania.